Exlusivní služba Ancient art and numismatics banking

Ancient art and numismatic banking nabízí odborné poradenství při výběru,nákupu či prodeji hlavně zlatých historicky vzácných mincí (hlavně z období antiky, středověku až po současnost),medailí a faleristických klenotů (řádů a vyznamenání) a vzácných exemplářů z hlavně z období kultur starověkého Egypta, Řecka, Říma a Blízkého východu.

Zkušenosti, které jsme nabyli v rámci celého světa hlavně v zemích Evropy a USA velmi dobře uplatníme při asistenci našim potenciálním klientům hlavně v oblastech numismatika, faleristika, notafile a starověké umění atp. Se službou Ancient art and numismatic banking Vám naše společnost NUMFIL s.r.o. nabízí dobrou znalost oboru se silným zázemím našich strategických zahraničních partnerů.

Jako nezávislý poradce můžeme nabídnout své zkušenosti a po vzájemné dohodě s klientem doporučit určitou koncepci k rozšíření jeho investičního portfolia při výběru těchto vzácností včetně jejich zakoupení. Tato činnost se ovšem neobejde bez aktuální a kompletní analýzy daného předmětu na trhu ve světě.

Naším přístupem a aktivitami spojenými s Art bankingem bychom naše klienty rádi podpořili v kladném přístupu k umění, probudili v nich sběratelskou a ochranitelskou vášeň a pomáhali jim v jistotě jejich výběru.

Na základě našich zkušeností můžeme potencionálnímu zákazníkovi nabídnout:
 

  • zprostředkování těchto obchodů pro soukromé účely či instituce
  • finanční služby – možnost nakupování předmětů i splátky ( od cca 200.000.- eur)
  • znalecké posudky a doklady původu o zboží
  • organizace převozu - pojištění, proclení a ostatní nezbytné legislativní formality
  • pomoc při soupisu a archivaci sbírky
  • organizaci výstav
  • zcela osobní přístup
  • diskrétnost
  • celosvětový informační přehled v daných oblastech získaných na základě letitých zkušeností v rámci celého světa, hlavně na evropských a amerických trzích ohodnocení, nákup či prodej jednotlivých exemplářů nebo celých sbírek
  • pomoc při získávání základního přehledu na trhuVysoká náročnost na výběr skutečně cenných a kvalitních exemplářů na světovém trhu a složitost určení vzácného předmětu vyžaduje velmi specifické know-how a letité odborné zkušenosti, které má naše zavedená společnost díky své dlouhé praxi.

Zúčastňujeme se světových aukcí při koupi či prodeji těchto vzácných exemplářů, hlavně ve světově proslulých aukčních domech ve Švýcarsku (Curych, Ženeva, Basilej), Anglii (Londýn), Německu (Mnichov, Osnabrück), USA (New York, Los Angeles), Dánsku(Kodaň), Francii(Paříž), Finsku (Helsinki), Švédsku (Stockholm), Belgii (Bruxelles) atp.

Prověření pravosti cenných exemplářů se děje právě ve výše uvedených světově proslulých aukčních domech pomocí nejmodernější počítačové a jiné dostupné špičkové techniky. Z tohoto důvodu je nepravost těchto vzácných předmětů prakticky vyloučena.

Každý uzavíraný obchod s klientem se odehrává na základě absolutní diskrétnosti a se všemi zárukami. Celý obchod je naprosto transparentní a klient může celý proces nákupu průběžně sledovat, případně se podílet na kalkulaci cen právě probíhajících aukcí.